TROCHĘ HISTORII...

     Opisanie dorobku oraz historii zespołu z pewnością zajęłoby nam sporo miejsca…jednakże, drogi Czytelniku skoro już tutaj się znalazłeś, w pigułce przedstawimy Ci to, co powinieneś o nas wiedzieć…

     Wcale nie tak dawno temu, bo w 2002 roku, nie za górami, ani lasami lecz tu, w Polsce powstał zespół, którego hity takie jak Gruszka czy Olimpiada w Jarzynowie śpiewają dzieci w całym kraju.

     Kim jesteśmy? Grupą przyjaciół, których największą pasją jest muzyka. Będąc aktywnymi muzykami zauważyliśmy, że dzieci nie śpiewają piosenek dla dzieci. Długo zastanawialiśmy się co jest tego przyczyną. Aż pewnego dnia…zrozumieliśmy, że dzieci chcą być traktowane „na serio”. Chcą słuchać dobrej i ciekawej muzyki, z tekstem adekwatnym do ich wieku. Dlatego nasze pierwsze utwory powstały do słów wierszy „gigantów pióra” – Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Chcąc poważnie potraktować naszych przyszłych odbiorców, posłuchaliśmy co mają nam do powiedzenia – w ten sposób powstała muzyka o bogatym brzmieniu, gdzie usłyszeć można elementy folku, popu, rocka czy muzyki klasycznej. Ośmieleni sukcesem jakim okazały się płyty, postanowiliśmy sami wcielić się w rolę autorów tekstów. W ten sposób powstały nasze kolejne płyty, na których pojawiły się niekwestionowane hity takie jak Gruszka i Olimpiada w Jarzynowie.
     Skąd pomysł na kreacje sceniczne? Pomysł podpowiedział nam sam Jan Brzechwa. Jego wiersz p.t.: Na straganie był dla nas inspiracją. Dlatego też, powstały barwne postaci, które dzieci i dorośli przyjęli z ogromnym entuzjazmem – wspaniała Marchewka, zwariowany Burak i dobroduszny Szczypiorek. Z czasem, do krainy, w której mieszkały nasze szalone Warzywa – Warzywolandii, zagościła nowa postać – wiecznie gubiący okulary Pan Hilary.
     W 2012 roku, na horyzoncie pojawiły się Owoce – ulubienica wszystkich dzieci -Jagoda, nieśmiała Truskawka i, jak sam o sobie mówi, wielokrotnie zapuszkowany Ananas. Jak w przypadku Warzyw, tak i Owocki szybko zdobyły serca naszych milusińskich. Owocowa kraina zaczęła się rozrastać, aż w końcu do grona owockowych przyjaciół dołączył ich dzielny kompan, znany z teledysku Gruszka – Pan Ogrodnik.
      Jaki jest nasz dorobek? Poza wydanymi 9. płytami (Na straganie Pana Brzechwy, Lokomotywa Pana Tuwima, Rozśpiewane Bajki Brzechwy i Tuwima, Bajkowe Przeboje dla Dzieci, Centrum Uśmiechu dla dzieci, Fruktaki, 4KIDS Junior, Na każdy dzień, Inspektor Ogórek Czas na zdrowie), nakręciliśmy 14 teledysków, a nasze utwory znajdują się na wielu składankach płytowych dla dzieci. Można nas słuchać na Spotify, Deezer, Apple Music, w Radio Dzieciom, Radio Bajka czy oglądać w telewizji 4Fun Kids, Mini Mini+ i ABC. Nasze teledyski, na kanale YouTube, osiagaja milonowe odsłony. Występowaliśmy na największych i najważniejszych wydarzeniach w naszym kraju – Lato z Radiem, Mamy Maj z Radiem Zet, Złote Przeboje na Wakacje, Piknik Olimpijski dla Sportowców czy Koncerty Dar Serca w Sali Kongresowej. W sierpniu 2021 r otrzymaliśmy status  ZŁOTEJ PŁYTY za singiel pt. Jarzynowa gimnastyka.

WITAJCIE
W OWOCOWIE

separator

Cześć! Właśnie znalazłeś się na stronie twórców hitów, które śpiewają dzieci w całym kraju.
Jeżeli nas znasz, z pewnością wiesz jak wygląda Olimpiada w Jarzynowie, a jeżeli nie - koniecznie musisz pozostać tutaj dłużej i dowiedzieć się, "dlaczego Gruszka chce być chuda jak Pietruszka".
Zapraszamy Cię do świata pełnego dobrej muzyki i tekstów przepełnionych uśmiechem i zdrowiem.
Owocowo i Jarzynowo czekają na Ciebie - bez względu na to ile masz lat!

About usaa

Marianne or husbands if at stronger ye. Considered is as middletons uncommonly. Promotion perfectly ye consisted so. His chatty dining for effect ladies active. Equally journey wishing not several behaved chapter she two sir.

separator

P

H

X

N

Retina Ready

separator

An do on frankness so cordially immediate recommend contained. Imprudence insensible be literature unsatiable do. Of or imprudence solicitude affronting in mr possession. Compass journey he request on suppose limited of or. She margaret law thoughts proposal formerly. Speaking ladyship yet scarcely and mistaken end exertion dwelling. All decisively dispatched instrument particular way one devonshire. Applauded she sportsman explained for out objection.

Wordpress
60% Complete
Javascript
80% Complete
CSS
60% Complete
Dedication
100% Complete

separator

FRUKTAKOWO ZAGADKOWO

  • Pan Zgadulek
  • Truskawka
  • Jagoda

W programie tym główną rolę odgrywa ciekawy świata Pan Zgadulek, który niczym Szalony Kapelusznik z Alicji w Krainie Czarów poszukuje odpowiedzi na zaskakujące pytania, których nie boją zadawać się dzieci, jak np. czy dzięcioła boli głowa, ile nóg ma stonoga. Do pomocy, nasz bohater ma dwa Owoce - Jagodę oraz Truskawkę. Show ma interaktywny charakter, podczas którego nie może zabraknąć Gruszki czy Olimpiady w Jarzynowie.

W KRAINIE BRZECHWY I TUWIMA

  • Burak
  • Szczypior
  • Marchewka

Koncert w którym występują trzy postaci – Pan Burak, Szczypiorek oraz Marchewka - które śpiewają piosenki do wierszy gigantów pióra – Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Podczas koncertu można usłyszeć muzycznie opracowane mi.in: Na straganie, Okulary, Leń czy Lokomotywa. Program ma charakter interaktywny i jest niezłą gratką nie tylko dla najmłodszego pokolenia ale również sentymentalnym powrotem do dzieciństwa dla ich opiekunów i rodziców. Edukacyjny wydźwięk programu jest tutaj podwójny – artyści poprzez swój wizerunek zachęcają dzieci do spożywania warzyw i owoców, a także uczą, poprzez piosenki, wierszy klasyków literatury dziecięcej.

NA ZIMOWY CZAS

  • Pan Orzeszek
  • Truskawka
  • Jagoda

W programie tym biorą udział trzy postaci – najbardziej świąteczna postać w Owocowie – Pan Orzeszek, a także znane i lubiane przez dzieci owoce Jagoda i Truskawka. Tematyka show budowana jest wokół świątecznego klimatu, dlatego też kilka piosenek ma charakter świąteczno-zimowy – oczywiście niezaprzeczalne hity Centrum Uśmiechu również są wykonywane podczas koncertu. W przerwach między piosenkami artyści przeprowadzają konkursy nawiązujące do tematyki imprezy, a całe show jest interaktywne.

 

Impressario:

Sławomir Szudrowicz
+48 601 96 06 42
slawekmuza@wp.pl
www.centrumusmiechu.pl