Centrum Uśmiechu

image
image
Nie tak dawno temu, bo w 2002 roku, nie za górami, ani lasami lecz tu, w Polsce powstał Zespół, którego hity takie jak Olimpiada w Jarzynowie, Światła drogowe czy Gruszka śpiewają dzieci w całym kraju. 

Kim jesteśmy?

Grupą przyjaciół, których największą pasją jest muzyka. Będąc aktywnymi muzykami zauważyliśmy, że dzieci nie śpiewają piosenek dla dzieci. Długo zastanawialiśmy się co jest tego przyczyną. Aż pewnego dnia zrozumieliśmy, że dzieci chcą być traktowane „na serio”. Chcą słuchać dobrej i ciekawej muzyki z tekstem adekwatnym do ich wieku. Dlatego nasze pierwsze utwory powstały do słów wierszy „gigantów pióra” – Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Chcąc poważnie potraktować naszych przyszłych odbiorców, posłuchaliśmy co mają nam do powiedzenia – w ten sposób powstała muzyka o bogatym brzmieniu, gdzie usłyszeć można elementy folku, popu, rocka czy muzyki klasycznej. Ośmieleni sukcesem jakim okazały się płyty, postanowiliśmy sami wcielić się w rolę autorów tekstów. W ten sposób powstały nasze kolejne płyty, na których pojawiły się niekwestionowane hity takie jak Olimpiada w Jarzynowie, Światła drogowe, Gruszka czy Jarzynowa gimnastyka.

Skąd pomysł na kreacje sceniczne?

Pomysł podpowiedział nam sam Jan Brzechwa. Jego wiersz pt. Na straganie był dla nas inspiracją. Dlatego też, powstały barwne postaci, które dzieci i dorośli przyjęli z ogromnym entuzjazmem – wspaniała Marchewka, zwariowany Burak i dobroduszny Szczypiorek. W 2012 roku, na horyzoncie pojawiły się Owoce – ulubienica wszystkich dzieci Jagoda, nieśmiała Truskawka i, jak sam o sobie mówi, wielokrotnie zapuszkowany Ananas. Jak w przypadku Warzyw, tak i Owocki szybko zdobyły serca naszych milusińskich.

Jaki jest nasz dorobek?

W roku 2023 otrzymaliśmy nominację do najważniejszej narody muzycznej w Polsce – Fryderyk (Album Roku Muzyka Dziecięca), w roku 2021 za singiel pt. Jarzynowa gimnastyka otrzymaliśmy ZŁOTĄ PŁYTĘ. Na swoim koncie mamy 10 wydanych płyt, nakręciliśmy 19 teledysków, nasze utwory znajdują się na wielu składankach płytowych dla dzieci. Można nas słuchać we wszystkich mediach streamingowych, w Radio Dzieciom, czy oglądać w telewizji 4Fun Kids. Na kanale YouTube nasze piosenki oglądnięto w sumie już ponad 245 milionów razy. Występowaliśmy na największych i najważniejszych wydarzeniach w naszym kraju – Lato z Radiem, Mamy Maj oraz Majówka Grillówka z Radiem Zet, Złote Przeboje na Wakacje, Piknik Olimpijski dla Sportowców czy Koncerty Dar Serca w Sali Kongresowej.